A vy nemáte facebook? No tak to asi nemáte šanci! | OvaHelp

A vy nemáte facebook? No tak to asi nemáte šanci!

Taky se vám stalo, že na vás po záporné odpovědi na tuto otázku tazatel hleděl jako na Marťana? Spíše asi ne, protože ten zpropadený FB mají snad už i všechny děti, a přiznávám teď, ho začíná budovat dokonce i OVAHELPJ.

Ale, popořadě.

Mám velkou averzi k virtuálnímu světu. Zažila jsem v roce 2008 kybernetickou šikanu. V roce 2017 se mi díky zneužití anonymity IT obrátil život naruby. Nikomu to nepřeji a je jedině dobře, že je to dnes trestný čin. Je to totiž odporné, schovávat se za anonymitu internetu, ničit tak někomu život a ještě se cítit jako vítěz. Internet je bohužel často zneužíván.

Když jsme začali formovat OVAHELP, dala jsem podmínku: pouze webové stránky, to bude stačit. Měla jsem štěstí, naše logo nám vytvořila paní Monika Hájková. Napsala nám k návrhu loga tak nádherný dopis, že jsem neváhala. Navíc nám nabídla i postavení stránek. Stará se nám o ně i dnes. Zdarma! Zní vám to jako zázrak? Ale to my v Ovahelpu máme skoro denněJ.

Takže, web by byl, pomalinku ho doplňujeme, přidáváme okénka, příspěvky, jsme laici, takže je to často kostrbaté, Monika má s námi zlatou trpělivost. Přišla první akce, přišli noví návštěvníci, noví členové. Noví přednášející. Přesto jsem měla pocit, že web a letáky v ordinacích lékařů nějak nestačí. Dnes lidé žijí jinak, nemají potřebu někam chodit, sdružovat se. Skoro vždy padla otázka, zda máme ten lidský zázrak FB.

Dcera přivedla do kanceláře svého kolegu z práce. Jiří TILL, neskutečně chytrý, empatický a schopný mladý muž. Má generace občas říká: ti dnešní mladí nic nedělají, nic neumí, jen vše chtějí zadarmo, flámují, mama hotel apod. Já se musím omluvit těmto mladým lidem. Ve většině případů to totiž není pravda, jen další předsudek, OVAHELPu pomáhají úžasní mladí lidé, ale o tom jindy. Jirka mne doslova posadil do židle. Svou pozitivitou, nasazením, ochotou. Jen jsme mu řekla, co děláme, kam míříme, pověděla jsem mu o svém květnovém nápadu, a už to jelo…

A došlo na facebook, pochopila jsem, že strach musí stranou, že to bez něj nepůjde. Vyfasovali jsme milou slečnu Táňu, a ta nám FB vytvoří, doplní, protože to umí. Protože se FB musí doplňovat, údajně musí žít. Došlo i na úskalí, Jirka nařídil: fotky, videa! Musíte absolutně vše fotit, doba a FB si to žádá, lidé to potřebují!

Každou naši schůzku zakončí povelem KUK a fotka, nikdy nestihnu skočit pod stůl. Nesnáší focení mé osoby, jsem veliký introvert, proto volám, omluvte prosím mé vyjevené obličeje na obrázcích, je to pro mne utrpení, ale musím, protože FB a Jirka to po mně chce!

Měli jsme setkání ovahelpaček, normální babinec, kdy jsme si plánovali akce na další období, organizační plán. Pak káva, i šampus byl, Helenka ho má ráda, a my jsme si srkly také, koláčky, pohoda, radost z vykonané práce a domů. A v noci to přišlo- nemám fotku! Neudělali jsme jedinou fotku, nikdo neuvidí, jak jíme koláč! No to bude malér! Kdo mi uvěří, že byl babinec!

Schůzka s panem poslancem Juchelkou v kanceláři. Byl hodný, přišel, vyslechnul mne, nabídl pomoc, úžasné setkání s neuvěřitelně lidským člověkem. Euforie se mne držela dvě hodiny…a bác! Nemám fotku!

A tak teď píšu. Už máme FB, tedy v hrubých rysech, ale bude brzy hotov. Takže možná teprve teď existujeme, žijeme a vezmou nás na milost i odpůrci akcí, schůzek, přednášek. Ano, přiznávám, chybí mi fotky, nikdy jsem nemusela dokládat co jím, kam jdu, s kým mluvím, co jsem si koupila. Svět si to žádá, polepším se tedy.

A víte co? Dnes odpoledne mám schůzku s panem hejtmanem. Noc jsem trémou nespala, chápu schůzku jako zodpovědnost pro OVAHELP. Co když budu koktat, co když něco zapomenu, proboha co já vlastně řeknu! Ale jdu! A co více, já se pokusím nezapomenout. Pane hejtmane promiňte, musíme se vyfotit. Svět a FB si to žádá.

🙂 -Z

Top