FOTO: Pobyt s OVAHELP 2023 | OvaHelp

FOTO: Pobyt s OVAHELP 2023

Již šestým rokem jsme jeli s klienty na hory. Změnili jsme jen termín, místo září – červen a bylo to velmi dobré rozhodnutí. Obvykle bereme cca do 25 lidí. Opět s námi jela i onkologická lékařka MUDr. J. Heroková, pro případ, kdyby někdo s pacientů potřeboval odbornou pomoc.

Jde o rekondiční pobyt, záleží nám na tom, aby si pacienti odpočinuli, dostali se mimo prostor, ve kterém jsou díky nemoci uvězněni. Každého klienta stojí pobyt pouhých tisíc korun! OVAHELP doplatil částku cca 75 tisíc korun, formou sponzorského daru Zdeňky a Standy. Je k nezaplacení vidět jak vážně nemocní na chvíli vypnou, radují se z maličkostí a jsou v klidu. Na pobyty mohou jezdit klienti, kteří chodí na přednášky, pomáhají ostatním pacientům, jsou v centru aktivní. Ačkoliv je běžné, že někteří, kteří se i rok neukážou, na pobyt jet chtějí, není to možné. K tomu nestačí být onkologický pacient. Jde o odměnu ze strany OVAHELPu. Za sdílení, za pomoc pro ostatní.

Na našich pobytech se nic nemusí, odmítáme povinné přednášky a cokoliv, co nemoc připomíná.

Klienti naopak mají svobodu rozhodnout se, jaký program si vyberou.

Už podruhé jsme zvolili penzion Jurášek, kousek od Čeladné. Jde o zázrak – doslova. Počasí bylo jako vymalované, dokonce jsme využili i možnost plavání v rybníčku, který je k tomu určený, má kloubku kolem 3 metrů.

Když vejdete před penzion, ocitnete se v kousku přírody, kde je koupací rybník, zeleň, odpočinkové zóny, vše vkusně upraveno – i procházka zahradou je zážitek. V hotelu je luxusní wellness, bazén, sauny, na střeše je whirlpool pro 8 osob – to jsme také využili. Ženy hned ráno chodily bosky v trávě s rosou, pak vždy cvičily pod vedením terapeutky Bohdanky.

Pokoje jsou čisté, vkusně vybavené. Měly jsme v ceně pobytu bohaté snídaně a večeře. Personál je ochotný, všichni s úsměvem pomohou s čímkoliv.

V penzionu je nový, mladý kuchař. Chvílemi jsme v úžasu hleděli na jídlo, které nám servírovali, už víme, jak to asi vypadá v restauraci s nejvyšší úrovní. Špičkové suroviny, velmi chutné. Dokonce jsme dostali jako pozornost podniku drink a moučník pro každého.

Zaplatili jsme klientkám i exkurzi do malého, rodinného pivovaru Ogar. Tam nám nejvíce chutnalo medové pivo.

Každý večer jsme hráli hry, kvízy.

 Věřím, že všichni byli nadšeni. Už se těšíme na další  pobyt, možná na stejném místě? Záleží jen na tom, kolik penízků si vyděláme prodejem našich výrobků. A stejně tak se těším na další skupinku klientů, ta letošní sestava byla nadstandartní, dobrá parta, skvělí lidé. Za 6 let ta nejlepší!!!

Zdeňka Hyvnarová

Top