FOTO: Seminář Nebojme se léčby nádoru prsu | OvaHelp

FOTO: Seminář Nebojme se léčby nádoru prsu

První společný seminář s nemocnicí, kde je vysoký standard péče o klienty!

V pátek 3. února 2023 jsme ve spolupráci s Nemocnicí AGEL Nový Jičín realizovali první společný seminář.

Akce proběhla v prostorách novojičínské nemocnice. Nejdříve se natáčelo, velký zájem projevili novináři České televize, televize Polar i Český rozhlas. Datum jsem zvolili příhodně ke dni Světového boje proti rakovině…ačkoliv my víme, že s touto nemocí se nebojuje, ale je zapotřebí ji přijmout.

Skoro půl roku práce na přípravě semináře s pracovním názvem „V botách onkologické pacientky“, na němž jsme v rámci kladení důrazu na prevenci a nutnost diagnostikování nádoru v co nejranějším stádiu (čímž se zvyšuje šance na remisi a přežití), chtěli poskytnout ukázku toho, co člověka čeká, pokud uslyší ono „máte rakovinu“. V současné době tuto větu za svůj život uslyší každý třetí člověk, každý čtvrtý s touto diagnózou umírá.

Byly poskytnuty nejen velmi dobře srozumitelné přednášky špičkových onkologických lékařů, kteří celou akci pojali opravdu velmi lidsky, ale také citlivé příběhy pacientek. Posluchači poté dostali odpovědi na své doplňující dotazy. Po semináři si účastníci mohli ještě prohlédnout pracoviště, radioterapii a také špičkové vybavení, díky kterému ženy přežívají s menšími následky z léčby.

Akci nám zaštítila firma ROCHE s.r.o. částkou 20 tisíc Kč na občerstvení – veliký kus práce odvedla paní Taťána Velgosová. Dále částku 10 tisíc Kč věnovala i firma Škoda Transportation a.s., která nás podporuje již 5 rokem!

Top