Zdenčino okénko: „Kam až chcete zajít?!!“ | OvaHelp

Zdenčino okénko: „Kam až chcete zajít?!!“

Stejně tak chci napsat. Mám toho dost!

Dlouho jsem do okénka OVAHELPu nepsala, nebyl čas, nestíhala jsem zavádět stále další opatření a nová pravidla s cílem ochránit naše klienty, onkologické pacienty, svou rodinu, přátelé, apod. Naposledy před dvěma týdny jsem při našem webináři doslova prosila lidi, aby chodili na preventivní prohlídky, aby věřili lékařům, aby chránili své životy.

Jsem povahou kliďas, abych zařvala, abych bouchla pěstí do stolu, to už se musí někdo hodně dlouho, třeba i roky snažit, vydržím opravdu hodně. Jsem už starší paní a zodpovědně říkám: mám chuť  křičet DOST! Možná v nás všech díky uběhlého roku narůstá beznaděj, zloba, vztek. Protože to NIKAM nevede. Loni o tomto čase jsme začínali vytahovat šicí stroje, likvidovaly jsme cejchy z výbav čítajících desetiletí, na roušky, lékaři v Karviné nosili moje růžové s puntíky, tenkrát nám to připadalo zajímavé a milé. Začala být atmosféra plná euforie: zvládneme to spolu a vydržíme. Nevěděli jsme však NIC! Neměli jsme představu o tom, co nás čeká. A teď nehovořím o COVIDU, protože ten překvapovat směl, neb kdo z lidí o virech tohoto typu něco věděl. Hovořím o tom, čím nás poctila naše vláda během uplynulého roku!

Situace je zoufalá, díky internetu a mediím jsme denně konfrontováni s realitou, denně umírá cca 130 lidí na COVID, počty nakažených jsou už v měřítku miliónů, vedou se polemiky, kam všude se přesouvají nemocní jako figurky na šachovnici, s falešnou hrdostí politici odmítli pomoc jiné země, na náš názor se neptá nikdo, zazněly věty o možné hrůze, kdy budou lékaři volit, koho léčit budou a koho ne, vím, že nakažených je mnohem více než čísla uvádějí, neb na testech většina lidí nebyla. Jsou takoví, co toto vše využívají k exhibici, takoví, co jsou oponenty za každou cenu, ale většina z nás už jen stojí a nevěří tomu, co vidí.

Pan Klaus z úst vypouští svá typická tvrzení, holt už je to ,,dědeček v letech“ a každá chvilka pozornosti je dobrá, ostentativně si nedá roušku ani ,,zaboha“, já za totéž dostanu pokutu, on chvilku pozornosti v reportáži. Já už rok pomáhám, co mi síly stačí, těžce nemocným lidem a s hrůzou počítám, kolik jich už není. Jsou to lidé, kteří udělali naprosto vše pro to, aby přežili rakovinu! Prohráli boj o život, nedostali šanci kvůli ŠPATNÉ práci našich politiků. Co na tom, že my všichni nesmíme nikam, vlasy máme po lopatky, děti zvlčily, nemáme peníze, hrozíme se, co bude dál a nevíme který příkaz splnit dříve, když souběžně s tím vidíme politiky na oslavách, mejdanech, v kavárně, u moře, na fotbale. Abychom viděli, co jsme MY Češi za odvážný národ- tak nám pro změnu ukáží v Parlamentu fackování. Abychom viděli, že jdou až do krve!  Co tam ten člověk ještě dělá?! Jak se tam člověk s nulovou sociální inteligencí dostal?!!! Ale jsou všichni obětaví, oni po tomto poslanci, který zásadně roušku nenosí opakovaně a pořád dokola prohánějí chudáka paní uklízečku k dezinfekci pultíku- protože nám ukazují, jak TO dodržují. A NIKDO za nic nedostal trest, jen si sami stanovili, z čeho tedy jsou ochotni uhnout, čeho jsou OCHOTNI se vzdát- hurá! Dokonce zazněla otázka od bývalého ministra zdravotnictví, poté poradce premiéra, epidemiologa: ,,a to mám být jen doma?!“ Chce se mi zařvat: člověče!!!!! Ty sis nevšiml, že lidé na základě tvého nařízení MUSÍ být doma, co jsi- Bůh nebo hlupák?  Kolik toho ještě vydržíme?

Přišlo nové nařízení: chtějí po mne, abych vyměnila pokrývku obličeje, tedy místo roušky, respirátor.

Nakoupila jsem jich stovky, poctivě a dobrovolně odeslala všem klientům OVAHELPu, známým, přátelům, zadarmo, jen pro pocit, že mají, co jim pomůže. A zase politici zaperlili- oznámili, stanovili datum, proběhla zpráva, kde všude respirátory nejsou, pak zase, že jsou pro lidi drahé, ejhle- dnes zase posunuli termín povinnosti jej mít, před kamerou se dva politici neváhají osočovat s cílem ukázat, který z nic má větší odvahu prosadit svůj názor a nazvat protivníka málem debilem. Zajímá mne to? Jsem na ty jejich opičárny ještě zvědavá?! Dovolím si zamyšlení:

První vlna se ukočírovala (než to pýcha politika zničila) jen díky obyčejných lidí. Mnozí vyrobili doslova na kolenech ochranné pomůcky, štíty a jiné potřebné věci, většina se používá ještě dnes, doslova to chrání lidi. Ne, neudělali to naši politici- ale jen obyčejní lidé! Souběžně s tím, opět politici rozhazovali peníze za roušky z Číny, za nepotřebné a nepoužitelné testy. Bouchali se do hrudi a výrok premiéra ,,BEST IN COVID“ se stal ,,klasikou, která slouží jako odstrašující případ nulové sebereflexe. Vydávali další a další zákazy, nemohu je ani vyjmenovat, protože se v tom už ani zvířátko nevyzná! A zvířátku se omlouvám.

My lidé, protože jsme na to v naši zemi zvyklí, jsme zase jen poslouchali, vše plnili, ohýbali se. Co je nám předkládáno po roce:

 • Denně nová opatření, měnící rozhodnutí předešlého dne, právo VETA má jeden člověk, jeden člověk rozhoduje naprosto o všem! Chybí slušnost, respekt, delegování, zpětná vazba, natož zákonem stanovená výběrová řízení na mnohé, a to nemluvím o tom, že vše je vedeno prizmatem blížících se voleb, občan je vnímám jako kus, tedy hlas, stačí, když dožije do podzimu? Nevím.
 • Ministr určitého resortu vydá prohlášení a rozhodnutí, premiér ho po dvou hodinách vetuje. Ministr sklapne, nepřísluší mu mít pravomoc a zodpovědnost, co na tom, že je další v řadě s vírou, že tento to ustojí, vymůže si respekt, neb je alespoň LÉKAŘ. Vždyť ani nesmí k jednání stran vakcín, jede premiér, ministr čeká, nesmí! Je jen lékař, jen ministr.
 • Rouškovné- ALIBISMUS nehorázný, co na tom, že my důchodci, na rozdíl od rodičů malých dětí máme jistotu příjmu KAŽDÝ měsíc, nás starých je prostě dost, dáme jim 5000 tisíc, blíží se volby, NE?
 • Co na tom, že lidé nesmí do práce, že mnozí zkrachovali bez práva náhrady škod! Měli mít úspory….
 • Děti už ROK nechodí do školy, odráží se to v celých rodinách, rodiče toho mají málo, tak budou ještě děti učit, koupí PC na distanční výuku, mnohdy na dluh- musí- mají přece povinnost! Děti to nemají šanci dohnat, maturanti- kapitola sama pro sebe, odborné školy- praxe- nula!!! Budou testy školáků, výběrové řízení zase nebylo….a zase proběhla zpráva, že to,, bude jinak“.
 • Samoživitelé začínají hledat s lanem vysoké topoly, aby vyřešili svou situaci, protože nemají jak nakrmit děti, však je jejich vina, že nejsou v páru, tak co si stěžují, za to přece vláda nemůže, že?
 • Že lidem krachly firmy, za to přece taky vláda nemůže, vždyť pan premiér, pro kterého jsme všichni  jen zaměstnanci JEHO firmy řekl jasně: schopným firma nezkrachuje, on to přece ví, on totiž vše ví a umí! A vše smí! Prostě: ,,ČAU LIDI“.
 • Co je divného na tom, že formulářů na vyplnění kvůli příspěvkům je tolik, že už nikdo neví co je na co, a kdy a proč, ve finále stejně lidé po hodinách vyplňování nedostanou nic, protože nesplňují malinkou podmínku mnohdy formulovanou jen dvěma slovíčky! Dobrá zpráva pro všechny, bude jaroJ, trávy bude dost, sejdeme se na pasece, tráva bude pro všechny bez podmínek!

Mohla bych pokračovat, ale toto všichni víme. Teď budu mluvit za sebe:

Já vás všechny, co stojíte v čele naši země jen díky nám, voličům, žádám a apeluji! Vážení poslanci, udělejte si pořádek ve svých stádech a dělejte práci, pro kterou jsme vás tam MY doporučili svými hlasy! Pane premiére, kroťte své EGO, nechte povolané a vzdělané lidi- lékaře, imunology, IT specialisty, prostě lidi povolané pracovat tak, abychom se konečně v tom nepořádku vyznali a odrazili se ode dna- my všichni! Pane premiére- respektujte nás, naše práva!

Vezměte na vědomí, že my nejsme vaši rukojmí, nejsme ovce, nejsme jen do počtu. Mnohé za vás vyřešili obyčejní lidé, bez řečí, bez bití se v prsa. Začněte respektovat svůj lid, stačí vzít na vědomí, že umí a znají. Vytvořte kvalitní týmy. Dle jednotlivých gescí, z lidí povolaných, zkušených, ne z vás, s politiků v červených mikinách, s módními rouškami v barvě kostýmů, s módními účesy v době, kdy kadeřníci nesmí pracovat, ne z těch co se nerozpakují fackovat v Parlamentu, pořádat oslavy narozenin, tajně chodit do vináren, jezdit k moři, fandit na fotbale apod.! To vše je nehoráznost!!!!

 • Zaplaťte lidem peníze, které jim patří, které jste slíbili, nemají je jen proto, že poslechli vládu!
 • Zaplaťte zdravotníkům za jejich práci, tito lidé nás zachraňují a nedostali ještě ani peníze z podzimu. Nestydíte se?! Ne, vy jste si před vánocemi rozdali odměny za svou nadměrnou práci!
 • Uvědomte si, že nám nepomůže další 150-tý zákaz, další, jiný hadr na puse! Jediná záchrana je očkování! Vytvořte kvalitní týmy, přizvěte Hejtmany, ti už s budou umět organizovat pro svůj kraj s lidmi ve svém kraji potřebné, aby očkování proběhlo! Náš Hejtman, pan Vondrák je kvalitní člověk, věřím mu, vám už nevěřím NIC!
 • Nakupte vakcíny, správnou logistikou ji dostaňte do krajů. Je nám k ničemu, že vakcíny leží někde a jaksi nikam,, neodešly“. My máme právo na ochranu svého zdraví! Vy nemáte právo nás vystavovat neustálým restrikcím, které nikam nevedou. I má babička, kdyby žila, by to zvládla se svým obyčejným zdravým selským rozumem lépe. Přežila obě války, Španělskou chřipku i Komunismus. Vás by asi nepřežila!

Na závěr zdůrazňuji, jde o můj názor, na mou zodpovědnost. Vnímám nulovou přítomnost sociální inteligence u všech našich politiků. Nikoho, panem prezidentem počínaje, premiérem Babišem či politiky v Parlamentu konče nezajímá názor voličů, tedy lidí. Mezi těmito lidmi je typická absence slušnosti, zdravého selského rozumu. Vše se zvrhlo v jakési odstrašující představení.

Moc nám všem přeji, abychom zase měli v čele nás všech nějakého slušného člověka, kterému bychom mohli věřit, kterého bychom rádi respektovali. Jenže to by musel takový člověk sebrat odvahu a mezi stávající alespoň vkročit! Ale i tak věřím, že takové lidi v naši zemi ještě máme! A že se toho i se svou diagnózou dožiju!

V první vlně jsme vše zvládli sami, věřím, že to dokážeme zas, jen se musíme spolehnout sami na sebe.

Přeji nám všem: zdraví, pevné nervy, návrat sebevědomí, a pokud přežijeme……hezké velikonoce.

S úctou k vám všem Zdeňka Hyvnarová

Top