OVAHELP hostem na plese APAVARU | OvaHelp

OVAHELP hostem na plese APAVARU

Byli jsme osloveni s tím, že nám chce lékárna APAVAR pomoci, proto na naši podporu zorganizuje ples.

Že se bude snažit získat pro nás peníze z tomboly a sbírky. Tedy dar pro naše klienty, pro OVAHELP!!!

Mgr. Zvaríková vlastní krásnou lékárnu, ve které to chodí jako v dobách, kdy každý znal svého lékárníka, na každého si udělají čas, poradí, vyslechnou… V této lékárně to nechodí: dones recept, předlož ho, odeber léky, sbohem. Nedělám reklamu, jen se mi jejich přístup moc líbí, velmi často tam pro něco jdu, a odejdu s něčím zcela jiným, méně škodlivým a ještě dostanu radu jak dál.

Zpět k plesu. Nejdříve jsem chtěla couvnout. Lidi si přečtou OVAHELP a ples, jak to bude vypadat! Prosím o finance, kudy chodím, a pak je protančím, i když už netančím, protože mé elektrody v zádech rytmus hudby ignorují? Bylo mi vše vysvětleno, změnila jsem názor a řekla ANO.

Vykopala jsem ze dna skříně 9 let staré šaty, které mám ráda, ať si módní guru říká co chce- tehdy jsem byla naposledy mezi lidmi, zašla za Šárkou Prchalovou, která mi pomohla s líčením, podala jsem ruku manželovi a šli jsme po mnoha letech na ples. Ples, který byl jiný, protože byl PRO NÁS a O NÁS.

A i krátký tanec byl, ve stylu šlapání zelí hlemýždím tempem, ale byl!

Musím to ale vzít chronologicky.

Ples Helence organizovala Dagmar Lindnerová, tato žena s velikým nasazením zajistila místo, datum, jídlo, a vše to, co my hosté na plese automaticky očekáváme a vůbec nevnímáme, kolik práce to znamená. A jídlo bylo opravdu velmi chutné, opravdu dobrota.

Dáša mne vzala sebou na první schůzku do Domu kultury v Ostravě. Musím říct, že když jsem jim vysvětlila důvod, proč se ples dělá a kdo je tím podpořen, manažer DK nám poskytl okamžitě několik tisíc slevu za pronájem sálu.

Když jsem kontaktovala ředitele informačních center, umožnili nám ZDARMA propagaci plesu ve všech informačních centrech i na jejich webu. Nám prostě to slovo OVAHELP nosí štěstí a funguje jako kouzelné slovo. O dalších krocích nevím, protože jsem ples neorganizovala, byli jsme také platící hosté.

Celý ples moderoval pan Jaroslav Kuneš, znáte ho ze Stardance. Musím přiznat, že si získal naprosto každého v sále od první minuty. Velmi inteligentní, příjemný a empatický muž. Po celou dobu plesu nás podporoval, vše vysvětlil, byl vtipný, prostě nádhera na velmi vysoké úrovni. Bylo mi velkou ctí, pane Kuneši. Děkuji Vám.

MG Dancers, Jakub Mazůch a Michaelou Gatěkovou byli hvězdami večera. Na ty jsem se těšila moc, protože nám poskytnou svůj čas a umění i 15.5. na náš kytičkový den v Karolíně. Je naprosto neuvěřitelné, co tito tanečníci dokáží, oni netančí, oni doslova plují nad zemí s takovou lehkostí, šarmem a ladností, že se nám obyčejným smrtelníkům tají dech. A nejvíce se mi líbí, jak Jakub vždy nasadí svůj úsměv plný zubů. Jakube a Míšo- je to tak moc hezké, to co umíte je zázrak a vím, že i dřina, nejde ani popsat, jak je úžasné se moci podívat na to, co děláte. Moc děkuji, že jste nás tímto podpořili.

Stejně tak i Moravský folklorní soubor Ševčík, to bylo moc hezké, k našemu regionu to bylo takové pohlazení a přiznání naši identity. Děkuji, děkuji moc.

Úvodní tanec zatančila paní Zvaríková, tančila i její kolegyně. Opravdu krásně, já jim s těmi svými elektrodami v zádech tiše záviděla, tohle já už nedoženu. A hlavně- tančily pro nás, pro OVAHELP.

V úvodu plesu se objevili i kameraman a redaktor TV POLAR. Můj prubířský kámen, protože já na povel: úsměv, a řekněte něco o sobě, reagují koktáním, zmatkem a silnou touhou zmizet. Přemohla jsem se, dostala ze sebe pár nesouvislých vět s pohledem zabořeným do stojanu kamery a se sdělením na konci: to je vše a předávám slovo- jsem tuto milou povinnost přetáhla na dceru Pavlínu. Ta se ji zhostila s noblesou, chutí, profesionalitou a se ctí. Pavlínka dokonce ustála i zahájení plesu a opravdu krásně všem vysvětlila, kdo jsme, proč jsme, o co nám jde. Jak bývá jejím zvykem, nezapomněla všem představit s velikou prosbou naši průhlednou bedničku- pokladničku a společně s panem Kunešem zahájili sbírku pro OVAHELP. Vzápětí přispěl s krásným úsměvem do naši bedničky i Hlavní sponzor večera.

Pavlínko, jsem na Tebe moc pyšná. Jsi krásný člověk, jsi velmi chytrá a hodná žena, a jsem moc ráda, že mohu říct: to je moje dcera! Jsem Pavlínko ráda ,,že mne máš“.

Díky hodným lidem- sponzorům byla i bohatá a kvalitní tombola. OVAHELP měl 20 svých hostů, z toho si 18 lístek na ples koupilo, aby se aktivně na podpoře podíleli. Všichni jsme se snažili také podpořit tombolu, můj manžel investoval tisíc korun a vyhráli jsme 4 balíčky. Ty poskytneme pro potřeby OVAHELPU, neužijeme je soukromě.

Výtěžek z tomboly šel organizátorům plesu na vysoké náklady.

Na závěr plesu byl tanec paní Zvaríkové s možností přispět do klobouku finance pro OVAHELP. Naprosto všichni, opravdu všichni se zvedali a dávali penízky pro nás.

Organizátoři plesu nám pak dali zpět naši bedničku a my jsme si spočítali dar od všech moc hodných lidí. Opravdu mi párkrát vlezly slzy do očí, reakce lidí byly tak spontánní a milé!! Ani nevím, jak mám poděkovat.

Dostali jsme v bedničce 8 030,- Kč, i manžel přispěl tisícikorunouJ

Účetnictví je nekompromisní, má dvě strany musíme tedy odečíst náklady OVAHELPU na ples- 4 330,- korun můžeme použít.

A důležité je: lidé nám věřili, 8030,- korun!!!!! Víte kolik je to bankovek pro OVAHELP – MOC!!!!!!!

Jen díky tomu, že si tolik hodných lidí koupilo lístek na ples, že přispěli vstupným i naši OVAHElpáci, že nám chtělo tak moc lidí pomoci.

Je mou milou povinností poděkovat paní Zvaríkové za to, že pro nás ples zorganizovala. Ten ples byl pravdu krásný a na vysoké úrovni především díky lidí, kteří poskytli to, co umí s vysokým nasazením, a hlavně díky panu Kunešovi. Ten naprosto přesně vystihl a předal ostatním správnou formou to, kdo jsme.

Moc děkujeme všem, kteří nám přispěli, tyto penízky použijeme 15.5. , protože nám 44 studentů pomůže prodávat symbol českého dne proti rakovině- žlutý kvítek. Budou prodávat celý den a my každému dáme jednu stokorunu na oběd. Protože je to na místě.

A tímto Vás všechny zveme 15. května do obchodního centra Karolína, kde pro vás všechny máme krásný program jako poděkování za vaši laskavost, sdílení a dobrotu. Společně oslavíme naše přežití těžké nemoci a vaši snahu pomáhat. Ještě jednou – MOC VÁM VŠEM DĚKUJI.

S velkou úctou Zdeňka

Top