Poděkování | OvaHelp

Poděkování

Před časem jsem sdělovala světu, že nám za pouhých 10 minut hovoru pan hejtman Ivo Vondrák poskytl podporu. Jak důvěrou, protože ho oslovilo, co OVAHELP dělá pro lidi, ale především vnímal, že naše rozsah naši činnosti je odrazem toho, kolik peněz máme. A že je doposud víceméně čerpáme z vlastních financí, respektive z důchodu jedné starší dorostenky – což jsem prosím pěkně já.

Pan Vondrák dal na začátku, kdy vstupoval na pole zvané ,,jsem hejtmanem“ veliký slib. Musím se přiznat, že jsem před OVAHELPem nesledovala nic, co se jen trochu tvářilo politicky. Jsem to, čemu se říká- rozčarovaný občan.

Co tedy slíbil? Rozhodl se KAŽDÝ MĚSÍC, ano každý měsíc věnovat polovinu svého platu na dobrou věc, lidem, kteří jsou v nouzi. Kolik to dělá? Milí přátelé – celých 30 000,- korun českých. Tyto peníze daruje jako soukromá osoba, ne jako hejtman, aby peníze došly na správné místo rychle, kdyby se tak dělo z hejtmanství, patrně by to mnohé díky potřebného dodržování postupů legislativy odradilo!

Po schůzce jsem odcházela jednak s pocitem, že jsem mohla mluvit se vzdělaným člověkem, (pro mne je vzdělání poměrně velkým bonusem, který obdivuji), ale především se slibem, že pan Vondrák podpoří OVAHELP díky naší snaze zviditelnit Český den proti rakovině. Dostali jsme 30 000,- Kč na náš transparentní účet.

Budu moc dobře zvažovat, kam je dáme – raději zaplatím ze svých peněz všechny vystupující v programu našeho kytičkového dne, a tyto peníze dám tam, kde pomůžou onkologickým pacientům. A favorita již mám!

Dva týdny po připsání částky dorazil i veliký papírový šek a mne čekalo to, co z duše nemám ráda!

O to častěji to musím absolvovat! Protože jsou to peníze na dobrou věc, musela jsem se s tím ,,deklem“ vyfotit! Poprvé v životě jsem to udělala ráda, protože to byl dar od úžasného člověka! Nebo znáte někoho, kdo takto konkrétně pomáhá každý měsíc? Dobrovolně! Přiznám i to, že závidím studentům doktorandského studia na VŠ v Ostravě, že mají možnost docházet na přednášky pana Vondráka, protože při tom všem ještě stále učí!

Co tedy zbývá? Vážený pane hejtmane – moc Vám děkuji za OVAHELP, děkuji Vám za to, že jste mi věřil, s penězi naložím, jak nejlépe to dokážu. Půjdou tam, kde pomohou onkologickým pacientům, protože tuto problematiku já znám, zažila jsem to a vím, co kde chybí, či co se dá zlepšit.

OVAHELp děkuje!

A abyste viděli na vlastní oči to, co mne ohromilo, připojuji odkaz, na kterém najdete, kde všude tento úžasný člověk již pomohl!!

Podívejte se prosím sami: https://ivovondrak.cz/cs/charita

Ing. Zdeňka Hyvnarová

Top