Vaše příběhy – DĚLOŽNÍ ČÍPEK

Jolana

Je mi 46 roků, mám dvě děti, jedno dospělé.

Vždycky jsem byla na své zdravím opatrná a pravidelně chodila na všechny kontroly, zvlášť na gynekologii.

Protože jsem chtěla změnit zaměstnání, šla jsem na kontrolu, abych byla v nové práci v pořádku a přišel šok, byla jsem zdravý člověk a najednou okamžitá cesta do nemocnice a během týdne operace. Pan primář mi vše vysvětlil a připravil mne i na možnost, že možná bude muset být operace radikální a taky byla. Vzali mi vaječníky, na levém byl zhoubný nádor, dělohu, slepé střevo, nějaké svaly, uzliny, ležela jsem 10 dnů v nemocnici.

Bylo to nejdelších 10 dnů mého života, tam jsem si uvědomila, jak se vše změnilo, základní věci, byly naprosto nedostupné. Histologie ukázala, že je vše špatné- rakovina. To jsem, ale nevěděla, co mě ještě čeká. Nějak mi nic nedocházelo.
Řekli, že musím mít zajišťovací chemoterapii, dřív se  prý nedávala, ale dnes je jiný standard, prý kdyby ještě někde něco bylo, aby se vše zlikvidovalo.
3 týdny po operaci jsem šla na první dávku, kromě všech nepříjemných příznaků, jsem měla zácpu, skončila jsem ve nemocnici, kde ze mně vše museli dostat, strašné!!!
Měla jsem 6 dávek.
Poslední kontrola a CT ukázala, že je vše v pořádku, všichni lékaři říkají, že bude vše v pořádku, snažím se věřit, ale vždycky se objeví nějaké ALE a strach.
Je pravda, že se s rakovinou lidem změní svět, je to jak mávnutím kouzelného proutku. Vážím si každého dne, jsem za něj ráda.

Podělte se s námi o své vlastní zkušenosti.
Pošlete nám svůj příběh s radou, s pocity…Třeba tím zrovna VY pomůžete někomu dalšímu.