Začínáme! | OvaHelp

Začínáme!

Za tímto rozhodnutím se skrývá hodně práce, velmi hodných lidí. Našim cílem je vytvořit úžasné a pozitivní místo v centru Ostravy, kam budou lidé chodit moc rádi. Věříme, že jdeme správným směrem.

Před 10 měsíci byl založen OVAHELP, z. s.- Centrum pomoci pro onkologické pacienty.

Rozhodnutí- něco takového udělat patřilo v celém procesu k tomu snadnějšímu, následovalo mnoho komunikace, hodně práce hodných lidí, hledání informací, hledání kontaktů. Dovolím si některé tyto pomocníky vyjmenovat, protože bez nich by se mnohé nepodařilo.

Na začátku toho bylo nejvíce: Stanovy, přihlášky, veškerá administrativa. Toto vše vytvořil pan

Zadali jsme poptávku na firmy stran návrhu loga a vytvoření webových stránek. Nabídku poslalo více uchazečů, měli zájem právě díky našemu zaměření, ale nás nejvíce zaujala vize a návrhy paní Moniky Hájkové. Vytvořila přesně to, co jsem chtěla vyjádřit. Logo, barvy, návrhy letáků a propagace, webové stránky- vše nám poskytla formou daru!

Veškerý právní servis při zřizovaní ochranné známky na naše logo i název zajistila firma Macek and Partners z Prahy, za zvýhodněnou cenu.

V lednu 2018 se nám dostalo příležitosti účastnit se Zasedání Ligy proti rakovině v Praze. V prvních chvílích jsme nevěděli, co máme očekávat, ale setkání bylo velmi přínosné. Nejen, že jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o rakovině tlustého střeva, jemuž je tento rok věnována zvýšená pozornost, ale získali jsme i jiný, více lékařský pohled na rakovinu jako takovou obecně. Hlavním důvodem účasti na zasedání bylo osobní setkání s paní Kurcovou Ivou DiS. – místopředsedkyní Ligy proti rakovině. Velmi příjemnou a ochotnou ženou, která nám věnovala dostatek svého času a plné pozornosti při představení hlavních vizí nového spolku OVAHELP – Centrum pomoci onkologickým pacientům, z.s.

Byli jsme nadšení z jejího přístupu, maximální podpory a možnosti spolupráce. Kromě jiného jsme obdrželi podněty, nápady. Nakonec jsme díky Lize proti rakovině získali úžasně zpracované propagační materiály, které máme k dispozici pro své klienty v centru. V Lize proti rakovině pracují lidé, kteří mají srdce na svém místě. Jsou velmi přátelští a ochotní. Přijali nás k sobě do spolupráce a nezištně pomohli.

Museli jsme vybavit prostory pro naše centrum tak, aby se naši klienti cítili dobře, aby se rádi vraceli, a především- aby u nás našli zázemí, informace, pomoc. O zařizování těchto prostředků se postarala Bc. Pavlína Skotnicová, sehnala a zařídila naprosto vše.

Všechny firmy, které jsme oslovili, nám vyšly vstříc, obvykle sníženou cenou produktu, dovozem až do kanceláře. Všichni se tedy stali našimi partnery a jsme vděčni, že můžeme uvádět jejich jména na našich stránkách.

Po celou dobu realizace našeho projektu jsem se setkala s velkým množstvím empatie, soucitu, snahy pomoci. Naprosto každý, kdo byl osloven s tím, že jde o realizaci zázemí pro onkologické pacienty, se nám pokusil alespoň trochu pomoci.

Vše je hotovo, již připravujeme první přednášku, postupně Vám připravíme další akce. Budu ráda, když se naše centrum stane oblíbeným místem pro lidi, kteří za námi dojdou třeba pro radu, pomoc, na přednášku, nebo třeba na kávu s někým, kdo tuto nemoc také zdolal. A budu velmi ráda, když se rozšíří řady našich členů, kteří se budou aktivně podílet na činnosti OVAHELPU a třeba se tak seberealizovat v ,,životě po životě“. Spolu to zvládneme.

Ing. Zdeňka Hyvnarová

Top